Pracownia Rezonansu Magnetycznego – Konstancin

Witamy na stronie pracowni otwartego rezonansu magnetycznego w Konstancinie-Jeziornie. Oferujmy Państwu badanie otwartym rezonansem magnetycznym, który ma zastosowanie szczególnie w przypadku pacjentów cierpiących na klaustrofobię oraz dzieci a także pacjentów z nadwagą oraz w stosunku do osób z którymi jest ograniczony kontakt.

Rezonans otwarty daje niesamowitą możliwość wykonania badania otwartego w którym komfort psychiczny pacjenta podczas badania jest nieporównywalny do rezonansu zamkniętego. W innego typu rezonansach pacjent wjeżdża do wąskiego pomieszczenia w kształcie walca i wielu pacjentów podkreśla że wywołuje to u nich poczucie niepewności, duszności itd u nas te problemy nie występują.

Badanie jest wykonywane w taki sposób, że pacjent ma cały czas kontakt wzrokowy z odsłoniętym otoczeniem i nie powoduje to żadnych negatywnych odczuć nawet w przypadku pacjentów z klaustrofobią. Nasz otwarty rezonans jest zalecany dla wszystkich osób które mają jakiekolwiek negatywne odczucia w małych zamkniętych pomieszczeniach jak na przykład windy.

Co warto podkreślić nasz rezonans nie powoduje żadnych skutków ubocznych w stosunku do pacjentów którzy mają w swoim ciele różnego typu metalowe części. Mogą w nim wykonywać badania osoby które posiadają implanty stomatologiczne oraz ortopedyczne natomiast nie mogą wykonywać na nim badań osoby z rozrusznikiem serca.

Rezonans magnetyczny nie naraża pacjentów na szkodliwe promieniowanie rtg lub takie którym jest się poddawanym w przypadku badania tomografem komputerowym. Stosowany przez nas otwarty rezonans magnetyczny uznawany jest tak jak USG za najbezpieczniejszą metodę obrazowania. Badanie rezonansem jest dla pacjenta bezstresowe i bardzo proste. Polega ono na położeniu się pacjenta na specjalnym stole i umieszczeniu go w polu magnetycznym o wysokiej energii. Po dokonaniu badania system komputerowy rezonansu magnetycznego wykonuje serię bardzo złożonych obliczeń aby przedstawić wyniki w formie danych obrazów struktur anatomicznych. Możliwe jest także wykonanie obrazu w dowolnej płaszczyźnie a nawet w formie obrazu 3D.

Badanie otwartym rezonansem magnetycznym wykonujemy w naszej placówce Warszawa Konstancin ul. Gąsiorowskiego 12/14.
System rezonansu magnetycznego służy doskonale do zróżnicowania badanych struktur, przede wszystkim tkanek miękkich oraz naczyń które w nich występują. Badanie rezonansem magnetycznym nadaje się więc idealnie do określenia chorób i urazów mózgu a także rdzenia kręgowego i stawów co pomaga postawić lekarzowi szybką diagnozę nawet w przypadku dyskopatii. Obrazowanie przy pomocy rezonansu magnetycznego jest doskonałym narzędziem do zapoznawania się przez lekarzy z częściami ciała, które byłoby niemożliwe do zdiagnozowania innymi metodami. Zapraszamy do naszej placówki – rezonans magnetyczny Warszawa Konstancin ul. Gąsiorowskiego 12/14.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Klauzula informacyjna (RODO)